Trading Times: Ukraińscy oszuści

«Natknąłem się na oszustów Trading Times podających się za IK Veles-Capital (ta firma tak naprawdę posiada licencję Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej na prowadzenie działalności maklerskiej, która w rzeczywistości korzysta z domeny trading-times.com.

Oszuści korzystają z oprogramowania anydesk i komunikacji głosowej. Pod różnymi pretekstami proponują przelewanie różnych kwot pieniędzy na swoje konto za pomocą internetowych portfeli i wymienników, motywując to niskim ryzykiem i wysokimi stopami procentowymi.

Co myślisz o tej „kuchni”?
Ile osób ucierpiało z powodu działalności tego „biura”?
Jak postawić cyberprzestępców przed obliczem sprawiedliwości i ukarać za oszukańcze działania?

ODPOWIEDŹ:

Najprawdopodobniej ci oszuści Trading Times znajdują się poza Federacją Rosyjską. Zwykle telefoniczni pseudo-brokerzy działają z terytorium Ukrainy. Oszuści korzystali z jurysdykcji Wysp Marshalla (numer rejestracyjny 102943, podmiot prawny o nazwie Time Logic Ltd). Nie ma licencji, to czyste oszustwo.

Kuchnia jest najpopularniejsza, kilkadziesiąt gangów działa jednocześnie według tego schematu, okresowo zmieniając nazwy „pośredników”. Otrzymaliśmy kilka skarg na ich temat, znacznie mniej niż, powiedzmy,  Titan Pro 500CDLCOnline24I Smart Group itp. Trading Times znalazł się na czarnej liście brokerów w kwietniu.

Aby ukarać, warto napisać oświadczenie na policję w Rosji i na Ukrainie, a także obliczyć nazwiska oszustów na podstawie danych pośrednich i upublicznić je.

link do strony polskiej policji do złożenia wniosku: http://www.policja.waw.pl/.

 

Подписывайтесь на телеграм-канал Финсайд и потом не говорите, что вас не предупреждали: https://t.me/finside.