fbpx
Ukraińscy oszuści Partner Groupe

Ukraińscy oszuści Partner Groupe

Wspólne oszustwo wideo przyciąga teraz ofiary w nowym pseudo-pośredniku z francuskim akcentem o nazwie Partner Groupe. To czysty manekin, który nawet nie próbował wyglądać wiarygodnie.

Rozmowa i analiza oszustwa.

Wszystko zaczyna się od takich reklam.

Kto nie chce być bogaty? Lub tutaj jest reklama.

Kto zrezygnuje ze 120 $ za godzinę?

Подписывайтесь на телеграм-канал Вкладер и потом не говорите, что вас не предупреждали: https://t.me/vklader.

Jeśli podążysz za linkiem, osoba wejdzie na stronę oszustwa „Wspólny biznes”, w którym aktor Igor Litovkin gra milionera Jarosława, który wynalazł magiczny program do zarabiania pieniędzy i jest gotowy podzielić się nim tylko ze 150 szczęśliwymi.

Film pokazuje cały występ z aktorami, którzy grają kolegów Yaroslava, jego żony, sekretarza, kierowcy i innych.

„Zacznij zarabiać od 120 na godzinę! Program sam generuje zyski! Obejrzyj wideo i przejdź przez rejestrację, dopóki są wolne miejsca!”, — oszuści piszą, aby uzyskać telefon przyszłej ofiary.

Jeśli się zarejestrujesz, zadzwoni do ciebie oszust, który długo i uprzejmie wejdzie w zaufanie, aby w końcu przelać pieniądze do tego biura.

Wcześniej, dzięki reklamie „Common Affair”, ofiary były przyciągane do UFT Group, brokera-frajera, którego logo jest bardzo podobne do szwajcarskiego znaku towarowego UBS. Teraz oszuści używają nazwy Partner Groupe, której logo jest podobne do znaku francuskiego banku BNP Paribas.

W analizowanym przypadku młody, pełen werwy mężczyzna o nazwisku +74991131065 przedstawił się jako Maxim Voropaev. Wysłał również z maksym.voropaev@partnergroupe.com dane potrzebne do założenia konta osobistego.

Oszuści łatwo zmieniają numery telefonów i dzwonią również z +7 4991124233, +74951330781.

Partnergroupe.com nie otwiera się bezpośrednio, nie ma informacji o licencji. Domena jest zarejestrowana dopiero 7 grudnia 2019 r.

To czysty manekin dla najbardziej łatwowiernych.

„Wspólny przypadek” to oszustwo, w którym ludzie są oszukiwani przy użyciu długiego wideo, podobnie jak w przypadku podobnych oszustw (System kwantowy, „Reakcja łańcuchowa”, „Kod sukcesu”, „Twój triumf”, „Vostok 3”, szwajcarski system handlowy, „Million Click”).

Podmiot prawny PRBS GESTION GROUP (Suite 305, Griffith Corporate Center, Beachmont Kingstown, Saint Vincent i Grenadyny), wskazany na stronie internetowej fałszywego brokera Partner Groupe, był wcześniej używany do podobnego oszustwa Grupy Pariba (Grupa Pariba).